O nás

Představujeme Vám moderní rodinný penzion U Křížku v Kobylí. Ubytujeme vás v 8 dvoulůžkových pokojích a ve 2 prostorných rodinných apartmánech. Náš penzion nabízí unikátní spojení ubytování, kavárny a vinného sklepa, které nenajdete jinde v Kobylí, aneb "suchou nohou z pokoje přímo do vinného sklepa!"

Penzion

Myšlenka vybudovat penzion v Kobylí se nad skleničkou dobrého vína pana vinaře Oldřicha Mikulici zrodila již v roce 2014. Náhoda tomu chtěla a naskytla se nám příležitost koupit stavební pozemek sousedící s jeho vinařstvím. Projekt penzionu začal vznikat od začátku roku 2016 po četných konfrontacích našich představ a názorů s odborníky a přáteli. Cílem naší snahy bylo nabídnout našim budoucím hostům příjemné a moderní prostředí, komfortní ubytování, technologicky vyspělé zázemí pro pořádání vzdělávacích a společenských akcí, příjemnou kavárnu nabízející tu nejkvalitnější kávu a regionální cukrářské výrobky a moderní podzemní vinárnu, kde budou moci naši hosté ochutnat ta nejlepší vína z nabídky vinařství pana Oldřicha Mikulici a prožít neopakovatelnou atmosféru řízené degustace. Výstavba penzionu s kavárnou a vinárnou započala v roce 2017. Slavnostní otevření penzionu proběhlo v červnu roku 2018.
V obci Kobylí byla v průběhu 19. a na počátku 20. století budována řada křížků a pomníčků. Jeden z nich stojí v bezprostřední blízkosti našeho penzionu. A tak bylo rozhodnuto, náš penzion se bude jmenovat „U Křížku“.

Kobylí

Náš rodinný penzion U křížku leží v srdci vinařské obce Kobylí. Obec náleží do Hustopečského mikroregionu a národopisné oblasti hanáckého Slovácka. Název obce je odvozen od spojení kobylé či kobylí pole, což označovalo oboru pro chov kobyl či plemenných klisen. V současné době žije v obci okolo 2000 obyvatel.
Kobylí patří do velkopavlovické vinařské oblasti. Tato vinařská oblast je počtem téměř 6000 pěstitelů největší vinařskou oblastí v České republice s plochou 2333 ha vinic. Kobylí je v současnosti čtvrtou největší vinařskou obcí (po Velkých Bílovicích, Čejkovicích a Velkých Pavlovicích) Velkopavlovické vinařské oblasti s 289 ha registrovaných vinic a pěti sty vinaři. Svahy kolem bývalého Kobylského jezera svědčí mnohým odrůdám určeným k výrobě bílých vín, hlavně Veltlínskému zelenému, Tramínu, Neuburskému a Mülleru Thurgau. Poskytují také výjimečné podmínky pro pěstování modrých odrůd jako je Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Cabernet moravia a André. 
Kobylí je malebně rozloženo v mírně zvlněné krajině. Na upravených svazích se pěstuje nejen vinná réva, ale i meruňky a broskve. Město je daleko, zato příroda na dosah ruky. Obec bohatá líbezným folklórem Vás zve k zastavení se u skleničky vína i k zamyšlení nad stále rychlejším během života. Žije se tu klidněji, skromněji, zkrátka jinak než ve městě. Možná právě proto stojí zato Kobylí navštívit.
V Kobylí a jeho okolí se nachází celá řada křížů i pomníčků. Největší kulturně historickou hodnotu mají vyřezávané dřevěné kříže, které můžete najít převážně v polích kolem obce. Kromě křížů dřevěných jsou zde i kříže kamenné a kapličky jako například „Mikulášek“ – barokní kaplička z roku 1750. K dalším významným památkám obce patří Kostel svatého Jiří s gotickým presbytářem z 15. století, jenž je pozůstatkem starého kostela, připomínaného již v roce 1269, Kaple svatého Mikuláše, postavená údajně za vlády Marie Terezie a Křížákova a Bezděkova lisovna. V roce 1997 zde bylo otevřeno Muzeum obce Kobylí.
Dnešní život v Kobylí je úzce spojen s vinohradnictvím, vinařstvím, historií, přírodou a tradicemi. Ostatně, až budete procházet či projíždět touto turistickou stezkou, jistě se o tom sami přesvědčíte.

(zdroj www.kobyli.cz)

Mikroregion Modré hory

Modré Hory – pět obcí v nejjižnějším cípu Moravy, to je souhrn mnoha nej, která můžete na Moravě najít a zažít. Tento vinařský mikroregion Vás příjemně překvapí v každém ročním období. Vždy zde najdete něco, co vám tady, v srdci Evropy, připomene kraje mnohem jižnější, ale přitom můžete být pyšní, že tuto krásu máme doma, v naší vlasti.
Hora, to je nejenom kopec, ale i dávný výraz pro vinohrad nebo viniční trať. Odedávna se vinice vysazovaly především na jižních svazích kopců. A tyto naše „hory“ se modrají v podvečerním šeru, stejně jako se na podzim modrají vinné keře obsypané úrodou těch nejlepších modrých odrůd. Historii vinařství dokládají v našich obcích mimo jiné i prastaré dlouhé a hluboké vinné sklepy, roztroušené po vesnicích nebo tvořící celistvé lokality. Dalšími dochovanými doklady bohatých kořenů jsou i staré lisovny (presúze), dřevěné lisy a sudy s letopočty, nápisy i ručně vytvořenými ozdobami. Vinné sklepy v řadě obcí dotvářejí osobitý charakter zástavby.
Celá oblast je protkána hustou sítí cyklostezek i turistických tras (cyklostezka Modré Hory). V regionu můžete navštívit dvě rozhledny (Rozhledna Slunečná, Rozhledna pod Kraví horou) a další desítky míst nabízejí nádherné výhledy do krajiny. Dvě přírodní rezervace (Nosperk a Zázmoníky) patří k typickým ukázkám teplomilných společenstev rostlin a živočichů v jihomoravských pahorkatinách. Nejvýše položenou obcí regionu je Vrbice, která je známá sklepní lokalitou Stráž (vinné sklepy až v sedmi patrech nad sebou vykopané v pískovci). Kromě cyklistiky můžete v regionu využít i služeb koupaliště v areálu TJ Sokol Němčičky, užít si minigolfu v areálu Vinařství JLT Procházkovi, jízdy na bobové dráze nebo v zimě lyžování na nejníže položené sjezdovce ve střední Evropě (lyžařský svah s umělým povrchem a zasněžováním – Němčičky).

Galerie

Rezervace termínu

Prohlídka Vinařství Oldřich Mikulica

Prosím vyplňte rezervační formulář: