Vinárna

Navštivte naši moderní podzemní vinárnu s vlastním archivem a s přímým napojením na historický sklep vinařství Oldřicha Mikulici s kapacitou až 46 osob.

Vinařství

Vinařství Oldřich Mikulica

Naše vinařství se nachází v obci Kobylí. Obec s dlouholetou vinařskou tradicí, její historie sahá až do roku 1252. Obec je začleněná do mikroregionu Modré hory. Výrobě vína a vinohradnictví se věnovali naši předci po celé generace. Vinařská tradice rodiny Mikulicových má své počátky již v roce 1883. Z té doby je i náš lis na hrozny, momentálně v expozici ve vinařském muzeu v Mikulově.

Ve výrobě klademe velký důraz na správné obdělávání vinic, zastáváme názor, že víno se dělá převážně ve vinohradě a je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro výrobu našeho vína.

Pěstované odrůdy v našich vinicích: Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Irsai Oliver, Muškát moravský, Neuburské, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia, Modrý Portugal.

Vína vyrábíme technologií řízeného kvašení a odkalováním, což umožňuje vyrábět půvabná vína s velmi svěžím ovocným charakterem buketních látek. Ve sklepě používáme nejšetrnější zpracování hroznů, které je důležité pro celkovou kvalitu vína. K práci ve vinohradu se snažíme přistupovat vždy s láskou a šetrně k přírodě. Při prodeji upřednostňujeme kontakt s koncovými zákazníky a vytvoření pocitu, že mají svého vinaře. Do budoucna bychom chtěli rozšířit vlastní produkci hroznů a tak i nadále pokračovat v rodinné tradici vinařství.

Degustace

Řízená degustace

Při řízené degustaci budete mít příležitost ochutnat kompletní sortiment rodinného vinařství Oldřich Mikulica s tradicí výroby vína již od roku 1883. Můžete očekávat, že se vám bude věnovat přímo majitel vinařství, pan Oldřich Mikulica. Vinař-sommelier vás seznámí s původem, rozšířením i vlastnostmi révy, s výrobou vína a jeho historií, způsobem skladování, se zásadami jeho správného servírování a konzumace. Během degustace Vám prozradí i něco ze zákulisí prostředí vinařství a výroby vína a zábavnou formou vás provede příjemným večerem.

Nabídka řízené degustace

all inclusive

dohodou
  •  
Populární

Po dobu řízené degustace a nejdéle do 1:00 h ranní je pronájem prostor vinárny zdarma. Po skončení řízené degustace je cena pronájmu vinárny 500 Kč / hodina.

Řízenou degustaci je nutno objednat minimálně 7 dnů předem.

Další možností objednávky

Individuálně je možné zajistit další druhy občerstvení (teplý bufet např. guláš, vepřový flamendr, grilovaná kuřata, řízečky, uzená žebra, vepřová kolena, speciality z grilu včetně selete, sladké pečivo atd.).

Individuálně je možné zajistit živou hudbu např. cimbálovou muziku nebo harmonikáře.

Aktuální nabídka láhvových vín vinařství Oldřich Mikulica:

Bílá vína

Veltlínské zelené, suché (láhev 0,75 l)
Neuburg, suché (láhev 0,75 l)
Tramín Červený, suché (láhev 0,75 l)
Cuvée, polosuché (láhev 0,75 l)
Muller Thurgau, polosuché (láhev 0,75 l)
Rulandské bílé, polosuché (láhev 0,75 l)
Irsai Oliver, polosuché (láhev 0,75 l)

Perlivá vína

Frizanté Sani, Moravský muškát (láhev 0,75 l)

Růžová vína

Rosé cuvée, suché (láhev 0,75 l)

Červená vína

Svatovavřinecké, suché (láhev 0,75 l)
André, suché (láhev 0,75 l)
Cabernet Moravia, suché (láhev 0,75 l)
Zweigeltrebe, suché (láhev 0,75 l)
Modrý portugal, suché (láhev 0,75 l)

Galerie

Pronájem vinárny

Nabízíme pronájem vinárny pro pořádání vaší soukromé oslavy, například svatby, oslavy narozenin nebo promoci, firemního večírku apod. (včetně servisu). Jednotlivé požadavky budou řešeny individuálně.
Dále nabízíme možnost pronájmu vinárny bez servisu za 1 500 Kč/ hodina.

Rezervace termínu

Prohlídka Vinařství Oldřich Mikulica

Prosím vyplňte rezervační formulář: